Przyciemnianie szyb
Przyciemnianie szyb


Przede wszystkim przyciemnianie szyb auta znacznie zmienia jego wygląd, czyni je bardziej estetycznym i solidnym. Dlatego przyciemnianie samochodu można traktować jako tuning.

- Przyciemniane szyb samochodu polepsza stopień bezpieczeństwa w samochodzie, gdyż w razie wypadku szyba nie rozpryskuje się w różne strony, lecz jest przytrzymywana folią, która chroni pasażerów przed zranieniami. Przyciemniane szyby samochodu można więc uznać za prawdziwy mechanizm bezpieczeństwa. Do tego przyciemnione szyby przeszkadzają złodziejom w kradzieży.

- Przyciemnianie szyb samochodu ma również właściwości termoizolacyjne. Polega to na odbijaniu i pochłanianiu fal podczerwieni. Latem przyciemnione szyby chroniąwnętrze samochodu przed nagrzewaniem, a zimą — przed chłodzeniem. Wskutek tego zmniejsza się zużycie paliwa oraz obciążenie klimatyzacji, czyli jej żywotność wzrasta.

- Przyciemnienie szyb redukuje odblaski. Opcja dość pomocna w słoneczny dzień, a także w nocy, kiedy z tyłu świecą światła długie aut. Ta właściwość folii przyciemniających jest skutkiem odbijania i pochłaniania światła.

- Najważniejsze jest to, że przyciemnianie szyb samochodu nie przepuszcza do 99% promieniowania ultrafioletowego (UV) i w konsekwencji zapobiega wyblaknięciu tapicerki samochodu, chroni nas przed promieniowaniem UV.